Виставка ляльок у Чернігові

Пані Оксана вимотує їх на основі, тому сама каже, що її лялька – це «каркасна мотанка». Ці ляльки створюють цілі динамічні композиції. Ось, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять у колі, в очікуванні танцю, а це городянки поспішають на каву.

Навіть не костюми, а самі пози передають типажі, створюють враження живої картини. Колориту додають їх охайні голівки, до цього треба мати хист
– зав’язати хустку чи очіпок, сплести вінок.

Виставка в Чернігові – шоста персональна виставка майстрині, яка створила свою першу ляльку навесні 2010 року – у подарунок. Нині колекція поповнюється не окремими персонажами, а цілими циклами. У художньому музеї побачимо представниць «Карпатії». Це «дівки, ґаздині, молодиці», а також цикли «Князівни і боярині», «Львів’янки – пані та панянки», «Маків цвіт», «Пори року Мотрі Кочубей», «Ангельські хори», «Веснянки» та інші.

Оксана Смерека-Малик каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки
– просто бере клаптик тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує. Улюблені матеріали майстрині – льон, вовна, шовк. У своїх виробах вона використовує аплікацію з декоративних стрічок. Сподівається, що візит до Чернігова надихне її на створений циклу «Сни Чорної княжни».
Однак краще один раз побачити, ніж сто разів почути! Отже, приходьте до музею! Виставка триватиме до 24 липня.

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
Оксана Смерека-Малик – за фахом філолог-романіст, за посадою – директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка трьох поетичних книг. Як майстер авторської ляльки дебютувала персональною виставкою в Національному центрі народної культури Імені Івана Гончара, в Києві, у серпні 2010 року.
Спільно з черкаською майстринею Ларисою Теліженко є автором 3-метрової ляльки-мотанки, що увійшла до Книги рекордів України.

«Любимая черниговская газета», №5 от 04.07.11

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*