Українські чоловічі узори


(цi 4 схеми з книги «155 укр. старовинних орнаменти»)


(цю схему викладено тут з взаэмноi згоди адмiнiстрацыъ форума http://vyshyvanka.ucoz.ru/)

Українські чоловічі узори: 19 комментариев

 1. не думаю, що вишивка поділяється на орієнтації, а от ваш коментар характеризує вас як невитриманого і хамвитого субєкта.

 2. Наскільки я розумію…. то під чоловічою тут мається на увазі те, що при вінчанні ікону тримають наречена та наречений…. відповідно у кожного з них в руках весільний рушник… так ось малюнки поділяють на чоловічі та жіночі саме для цього…. Ось що я знайшла колись в інтернеті «Орнаменты рушников для икон отличаются для жениха и невесты. Общим элементом для обоих рушников являются виноградные листья с гроздьями, которые символизируют достаток в доме. Кроме общих элементов, на «мужском» рушнике вышивали дубовые листья и желуди, что символизировали мужскую силу, а на «женском» — калину, символ женского начала, продолжение рода, и лилии — символ любви и красоты.»

 3. Гість: Димон, 91.209.203.155
  Фигня,тупи вышывки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2009/01/16 19:37:08
  Гість: чел, 212.178.0.95
  цэ для пыдарiв?

  2008/09/29 02:19:09

  Два дибіли , що навіть писати не вміють

 4. як я читала, то символи на сорочках поділялися згідно вірувань. от наприклад хрести я запамятала особливо. прямий (+) передає чоловічу енергію, тому на чол. сорочку наносилось більше таких у орнаменті, а ось ткий (Х) несе жіночу енергію (жінки в Україні так віталися, склавши руки на грудях таким хрестом, от згадайте). а складний хрест (поєднання обох) у ромбі — зародження нового життя, знак що позначає продовження роду. а якщо ромб перехрщений на 4 частини (як 4 маленькі ромбики), то символ «віконечка» то нове життя ( віконечками називали повитухи органи рожаниці). отаке я начиталася. отже чол. та жін. сорочки поєднували у собі рвзні символи, але так би мовити у різних пропорціях і ще залежно від віку особи для якої вишивалися. 🙂

  наразі буд — зак чоловічої сили, завитки та плоди дуба — знаки зрілості, плодоношення, скорше за все мали би бути присутніми на сорочці голови роду, батька, що вже має дітей.

 5. А у Вас є схеми голубих чоловічих сорочок???

 6. Дякую. дуже цікаво. і це точно не для підарів!

 7. Всім вітання!

  Мені також дуже потрібна сХема вишиванки в синіх тонах,може підкаже хтось

 8. vyshyvanka.ucoz.ru/photo/3 тут ви можете знайти багато схем, викладених відвідувачами форума 🙂 Серед них і багато чоловічих узорів в синіх тонах 🙂

 9. Доброго всім здоров»я.

  Підскажіть б-ласочка, я вишиваю рушник на весілля з маками та ластівками, але нещодавно прочитала в інтеренеті що маки не бажано вишивати на весільному рушнику, в деяких статтях навпаки що можна. Підскажіть хто знає чи варто далі мені продовжувати вишивати?

 10. Шановна Наталі, думаю тут: http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/18-163-1 ви знайдете відповіді на ваші питання стосовно маків на рушнику… Але як свідчить досвід спілкування у форумі на тему семантики вишивки, то ви в першу чергу вишиваєте СВОЄ бачення, а не просто символ. Що вкладете в нього думками і почуттями, то і буде на рушнику 🙂

  Серед традиційних рушників завжди є місце нетрадиційним.

  От, наприклад, чорні вишиванки — нетрадиційні, аде знаю багато людей, що носчять їх і добре почуваються. І помирати не збираються ще ого-го скільки 🙂 Так і в рушниках. Головне — думка і ВІРА.

  Щасливого вам шлюбу 🙂

 11. Гість: Димон, 91.209.203.155
  Фигня,тупи вышывки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2009/01/16 19:37:08

  Гість: чел, 212.178.0.95
  цэ для пыдарiв?

  2008/09/29 02:19:09

  Таких дебілів як ці, відстрілювати треба.

 12. Дебілів і тупих прошу не засмічувати інтернет!!!

 13. фігня ваша вишивка, більше немає чого сказати

Обсуждение закрыто.