ІV Всеукр. фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»

Основні ідеї, заради яких проводиться фестиваль:
поєднання фольклорних традицій наших предків та сучасних мистецьких течій;
живе спілкування, жива музика, єднання з природою;
об`єднання вільних людей поза політикою – задля реалізації спільних творчих задумів на лоні природи;
розвиток зеленого туризму, популяризація села;
привернення уваги громадськості та влади до екологічних та соціальних проблем місцевості;
відродження культурних, історичних, зокрема козацьких, традицій;
пропаганда здорового способу життя.

Програма «Млиноманії-2011» включатиме:
майстер-класи з витинанки, ляльки-мотанки, боді-арту, гончарства;
майстер-класи з гри на етнічних музичних інструментах;
ярмарок виробів народних майстрів;
ленд-арт;
частування по-українськи: борщ, куліш, вареники, квас;
денні виступи акустичних колективів, виступи місцевої народної самодіяльності;
екскурсії історичними місцями: Сокілецький Млин (пам`ятка архітектури та містобудування), церква Різдва Пресвятої Богородиці, Костел-усипальниця сім`ї Потоцьких, Печерський парк, історичний краєзнавчий музей, узбережжя Бугу;
сільський екстрім — катання на підводах;
козацькі забави;
виступи запрошених музичних гуртів.

Контактні телефони організаторів фестивалю:

097 897 51 57 – Анатолій Доспехов
098 440 22 38 – Олексій Мошин
www.mlinomaniya.org.ua
E-mail: tgf_dtolya@ukr.net

Джерело: http://rukotvory.com.ua/nevdovzi/iv-vseukrajinskyj-folk-rok-festyval-mlynomaniya-2011/

Виставка «Петриківський розпис. Джерела та сучасність»

2 серпня о 16.00 у Дніпропетровському художньому музеї відкриють виставку «Петриківський розпис. Джерела та сучасність», присвячену 75-річчю заснування Петриківської художньої школи. Про це повідомили в Дніпропетровському художньому музеї.
Виставка відображає історію розвитку цього народного промислу від 1930-тих років і до сучасності.
Експозицію склали 184 твори з колекції Дніпропетровського художнього музею. Це і неповторні панно, від яких віє ароматом трав та квітів, і декоративні вази та тарелі, на яких красується традиційна петриківська пава, баклаги, від яких віє духом придніпровських степів, скриньки, що зберігають в собі секрети майстерності.
Виставка «Петриківський розпис. Джерела та сучасність» триватиме до 30 вересня. В її рамках у вересні пройде кілька майстер-класів з петриківського розпису.
Куратори виставки – заступниця директора ДХМ Людмила Володимирівна Тверська (744-60-36, 47-32-65), старші наукові співробітники ДХМ Оксана Золотарьова та Людмила Брижа (744-60-35)
За інформацією дослідників, школу декоративного малюнку в Петриківці було засновано 1936 року. Однією з її основоположниць була Тетяна Пата – справжня майстриня і талановита вчителька, котра відкрила двері у прекрасний світ мистецтва кільком поколінням художників. Серед послідовників Тетяни Пати такі відомі майстри, як Федір Панко, Василь Соколенко, Надія Шулик, Марія Шишацька, Іван Завгородній, Євдокія Клюпа.
1958 року Федір Панко об’єднав окремих майстрів у цех підлакового розпису при промисловій артілі вишивальниць «Вільна селянка», який поступово реорганізувався у фабрику художніх виробів «Дружба». На початку 1970-х років Василь Соколенко, провідний художник цеху, очолив його, а Федір Панко створив експериментальну творчу майстерню. Ці визначні майстри, що очолили два головні центри промислу, і були викладачами у художній школі.
Періодом зміни поколінь можна вважати 1980-ті роки, коли спостерігається активний прилив обдарованої молоді. Серед майстрів того періоду творчими лідерами вважають Володимира Глущенка, Андрія та Марію Пікуш, Ганну Самарську. Слід відзначити, що Марія Пікуш зараз є директором Петриківської художньої школи.
У 1990-ті роки, за словами дослідників промислу, у давнє мистецтво «прийшла повна творча розкутість». Нестримною фантазією кольорових і композиційних рішень вирізняються роботи майстрів 90-х: Наталки Рибак, Валентини Панко, Валентини Карпець, Ірини Назаренко, Тетяни Гарькавої. Остання викладала у Петриківській художній школі у 1983-1990 рр., а зараз веде клас петриківського декоративного розпису в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі.