Коралі — українські прикраси

Дорогі червоні коралі оброблялися у вигляді овалів, чи барилець. Більш дешеві коралі були невеликі, нарізані у формі маленьких циліндриків (колюче намисто). Часто, особливо у Карпатах, серед намистин коралів нанизували срібні, або й золоті монети з напаяним вушком для силяння (австрійські дукати або російські рублі). Від назви монет такі коралі називалися дукач. На Буковині така срібна монета звалася салба. За традицією, хрещений батько дарував дукач своїй хрещениці, коли їй виповнювався 1 рік, і та мала зберігати подарунок, надіваючи його переважно у свята.

В східних українських землях на дукачі також нанизували великого металевого банта, прикрашеного емаллю або каменями. На Лівобережжі між коралями нанизували срібні намистини (рифи, пугвиці). Разом із ланцюжком та хрестиком рифи композиційно врівноважували великі металеві дукачі. У західних областях України срібні монети часом замінювали однією чи декількома металевими або фініфтевими іконками чи хрестиками. Багато народів світу вважають, що намисто має магічні властивості (зокрема воно оберігає від застуди, а розрив нитки провіщує господині нещастя). Ближче до 40 років жінки часто відмовлялись від носіння намиста. Жінки похилого віку якщо й носили намисто, то у незначній кількості й темного кольору.

Сьогодні, традиційні для України прикраси з червоних коралів можна побачити на багатьох жінках та чи не в кожній вітрині ювелірного чи сувенірного магазину. Їх роблять зі скелетів коралових поліпів. У народі, к. із справжніх коралів називали «добре намисто», «мудре намисто», «щирі коралі». Колонії поліпів дуже повільно ростуть на глибині в теплих водах Середземного моря та тропічної Атлантики. Кольору скелету (від блідорожевого через криваво-червоний до темновишневого) надає чистий оксид заліза тривалентного, який синтезують самі поліпи. Чорні ювелірні корали це не близькі родичі червоних, а просто схожий спосіб формувати скелет. У світі живе десь із 200 видів коралових поліпів зі скелетами, які придатні для виробнитства намиста, що ми звемо коралі.

У зв’язку із хижацьким винищенням коралових поліпів і їх відмиранням внаслідок забруднення навколишнього середовища, та глобального потепління, продаж виробів із справжніх червоних коралів заборонений у деяких країнах, зокрема в Канаді. На сьогодні замість справжніх намистин із червоних коралових поліпів часто використовують намистини із фарбованих білих коралів, або синтетичних матеріалів (пластик, кераміка).

http://uk.wikipedia.org/wiki/Коралі

Прикраси на фото — від майстрині http://pani-lesya.livejournal.com/

Разыгрываем материалы для рукоделия

Теперь подробней:

Пункт один: перо

Альбом: гальваника 2

Пункт два: набор кружева-фриволите, авторства чудесной

Альбом: гальваника 2

Пункт три, листья тополя

Альбом: гальваника 2

Пункт четыре, листья алычи

Альбом: гальваника 2

Пункт пять, листья березы

Альбом: гальваника 2

И поощрительный приз «сделал больше всего перепостов, но так ничего и не выиграл» — маковая погремушка. Зерна мака внутри. Шумит.

Альбом: гальваника 2

По желанию выигравших, любой лот можно будет продырявить, подвесить на колечко, запатинировать, сделать радужным-синим-коричневым, оформить в серьги — в общем любая пост-обработка на ваш вкус.

Ну и условия:

— Играем полторы недели, до субботы 11 числа;

— Перепосчивать можно в куда угодно — Контакт, Фейсбук и прочее засчитываются в полной мере, 1 перепост дает 1 шанс. Важно: запись должна быть общедоступной;

— Кто хочет УДВОИТЬ свои шансы — вместе с этим постом перепосчиваем и следующий, про котят. А тому, кто приведет хозяина котенка (или паче чаяния сам заберет одного из хвостов) — получит супер-пупер-мега подарок от нас.

Итого — имеем шесть лотов, а значит — кучу шансов.

Поехали?