Майстер-клас з народної ляльки

Ми познайомимося зі світосприйняттям наших предків, з народними обрядами і традиціями, неодмінними учасниками яких були народні ляльки, з особливостями виготовлення традиційної народної ляльки: обрядової, оберегової, ігрової.

Заняття проводитимуться щовівторка та щосуботи о 14 год
в м. Біла Церква за адресою бульв. 50-річчя Перемоги, 10
Попередній запис за тел. 097-100-1823 та 095-119-8445, Світана

Програма на квітень

2 квітня, вівторок
Пташка-Радість — обрядова лялечка, яка застосовувалася в обряді закличок Весни.

6 квітня, субота
Великодня лялька — обрядова лялечка.Ввважається подарунком і може замінювати собою великодню писанку. Спрадавна такі лялечки готувалися завжди перед святом. Лялечка приховує яєчко усередині себе )
Вербниця — обрядова весняна лялька)

9 квітня, вівторок
Хазяйка-благополучниця — за повір’ям лялечка, усередині якої схована монета, приносить у будинок удачу і достаток, береже домівку, зберігає сім’ю.
+ мотаний котик )

13 квітня, субота
Ловець снів — його роблять зазвичай навесні і розташовують над ліжком. Лялька оберігає наш сон або сон дитини, уловлюючи, притягуючи добрі сни і затримуючи злі до перших променів уранішнього сонця, в яких вони розчиняються. Так будь-які сни втрачають негативне забарвлення.

16 квітня, вівторок
Куватка + колиханочка + безсонниця — перші ляльки, які зустрічають дитину при народженні та магічні колискові ляльки.

20 квітня, субота
Традиційна лялька- мотанка

23 квітня, вівторок
Дитяча утішниця — ця лялька була найсильнішим і вірнішим засобом від дитячих сліз

27 квітня, субота
Світове дерево — весільна оберегова лялька. Після весілля «Світове дерево» займало почесне місце поряд з іншими ляльками, що зберігалися в селянських сім’ях.

30, квітня, вівторок
Дзвіночок — лялечка-оберіг гарного настрою. Даруючи Дзвіночок, людина бажає своєму другу отримувати тільки хороші вісті і підтримує в нім радісний та веселий настрій. Ця лялечка — весела, завзята, приносить у оселю радість і веселощі.