Лялька-мотанка з джутового шнура своъми руками, МК

такій ляльці пасують лляні шати, або з мішковини. Вона, як кожна пані, прагне бути гарною і привабливою. Тож зробіть їй прикраси із дерева, шкіри, лляних, вовняних ниток тощо. А віночок – із паперових квіточок ( такі робили у нашім краї в давні часи).

 В такий спосіб можна робити як і маленькі лялечки -обереги, так і більшечкі. А ще ними можна гратися. Адже ручки вони мають рухомі. Отож, МК у світлинах. Він доволі короткий, бо схожий уже був. І часу, щоб зробити таку ляльку, зовсім небагато потрібно. Більше часу, напевне, треба, щоб одягнути її. До слова, такій ляльці пасують лляні шати, або з мішковини. Вона, як кожна пані, прагне бути гарною і привабливою. Тож зробіть їй прикраси із дерева, шкіри, лляних, вовняних ниток тощо. А віночок – із паперових квіточок ( такі робили у нашім краї в давні часи).

 

МК від Лелітки (блог http://lelitka.te.ua/lyalka-motanka-iz-dzhutovoho-shnura/  

 Для тулуба з головою потрібно зробити приблизно 70-80 витків. Від кількості залежить величина і товщина голівки. Нагадаю, щоб сформувати голівку, треба перев’язати жмут  один раз посередині. Потім нижче від місця перев’язування на  5-6 см всі ниточки разом, а після цього вивернути і знову міцно перев’язати під голівкою. В такому випадку голівка буде тверда і матиме гарну форму.1

2

Для ручок достатньо  зробити 30 витків. Нитку не обрізати і нею ж  тугенько обмотати нитки. В кінці міцно зав’язати ( можна закріпити крапелькою клею ПВА).

3

Ну, а далі, як звичайно. Розділити нитки навпіл, вставити між ними ручки і примотати хрестом…

4

Щоб зробити кіски, знову намотати шнур, розрізати пасмо і прив’язати на маківці.

5

6

 Ну, а далі вмикаємо фантазію і одягаємо ляльку. Нагадую, нічого не пришиваємо! Лише примотуємо , а ще нашіптуємо добрі слова. щоб лялечка несла лише добро і оберігала від зла.

Ось така народилась панянка

7

9

 

Ці красунечки полетіли за океан – у Канаду. Вони маленькі – десь 12 см на зріст.

10

Всі фото і сам майстер-клас є власністю Галини Дудар, блог Лелітки http://lelitka.te.ua/lyalka-motanka-iz-dzhutovoho-shnura/